Forum » Iesit din comun » Cel mai cel » cei mai inalti oameni din lume

cei mai inalti oameni din lume
Pagina 1 din 2

Subiectul a fost deschis de myria pe 12 Decembrie 2009 la 20:25 si are 38 mesaje.

Ultimul post pe 22 Decembrie 2009.

Ultimele postari pe tema cei mai inalti oameni din lume

Postat de vlad_theimpaler_2005 la 18:28 pe 22 Decembrie 2009 RaportRaporteaza      Raspunde
ce de lupi moralisti sunt pe acest forum
Postat de myria la 19:39 pe 18 Decembrie 2009 RaportRaporteaza      Raspunde
alext eu asa stiu ca daca faci sala nu mai cresti...ramai cum esti
Postat de Naked la 17:48 pe 18 Decembrie 2009 RaportRaporteaza      Raspunde
there is no medical data that supports claims that resistance training stunts the growth. all recent data is showing the exact opposite. some uneducated folks yammer on and on about fractures in growth plates, etc. but all recent data shows that participating in football, basketball and gymnastics is a higher risk than resistance training is when it comes to fracturing the growth plates. resistance training uses slow and controlled movements, there are no jarring impacts as with the other sports mentioned. Source(s): BS Exercise Science
IFPA Certified Master Trainer
25+ years of resistance training experience
17 years of martial arts training

Toate postarile pe tema cei mai inalti oameni din lume

Postat de myria la 20:25 pe 12 Decembrie 2009 RaportRaporteaza      Raspunde
Leonid Stadnik este cel mai inalt om din lume care este de meseria veterinar, si are 2,57 metri. Leonid Stadnik a început sa creasca foarte mult de la vârsta de 14 ani, dupa ce o interventie chirurgicala suferita pe creier i-ar fi stimulat excesiv glanda pituitara. http://www.youtube.com/watch?v=JovW1O7VdH4
Postat de myria la 20:26 pe 12 Decembrie 2009 RaportRaporteaza      Raspunde
al doilea om ca inaltime este chinezul Bao Xishun care masoara 2,36 metri http://www.youtube.com/watch?v=Q_fjrtxih2o
Postat de Naked la 07:44 pe 13 Decembrie 2009 RaportRaporteaza      Raspunde
Se anunta oameni si mai mari in Asia. Am intles ca se tot nasc inalti. E unul acum la 15-16 ani de are 2.30 parca.
Postat de mihai2k007 la 01:50 pe 14 Decembrie 2009 RaportRaporteaza      Raspunde
Uite aici s-a intalnit cel mai mare om cu cel mai mic om din lume Laughing

http://www.dailymotion.com/video/x70nzp_tallest-man-meets-smallest-man_fun
Postat de Naked la 08:16 pe 14 Decembrie 2009 RaportRaporteaza      Raspunde
Doar pentru spectacolul lumii. O sa fii exploatat toata viata daca te nasti cu complexul asta.
Postat de myria la 20:48 pe 14 Decembrie 2009 RaportRaporteaza      Raspunde
Laughing)
Postat de myria la 20:49 pe 14 Decembrie 2009 RaportRaporteaza      Raspunde
ce mic ii Laughing) ii cat bratul lui ala mare
Postat de myria la 20:50 pe 14 Decembrie 2009 RaportRaporteaza      Raspunde
ala mare fiind Bao Xishun
Postat de Mimpiyan la 23:41 pe 14 Decembrie 2009 RaportRaporteaza      Raspunde
Cel mai bine este sa fii de statura normala. Daca esti prea mic esti batjocorit, iar daca esti prea mare prea "popular", daca pot sa spun asa. Popular a se intelege ca, cam toata lumea ar vrea o poza cu tine.
Postat de Naked la 08:57 pe 15 Decembrie 2009 RaportRaporteaza      Raspunde
Nu te nasti asa cum vrei tu. Te nasti asa cum vrea mama natura.
Postat de Mimpiyan la 10:19 pe 15 Decembrie 2009 RaportRaporteaza      Raspunde
Eu nu am spus ca m-am nascut cum am vrut eu sau ca ne nastem cum vrem noi. Dar am spus asa, la modu' general, ca e mai bine sa fii de statura normala.
Postat de Naked la 10:28 pe 15 Decembrie 2009 RaportRaporteaza      Raspunde
Nu poti sa fii decat deca te nasti. Si nu te nasti cum vrei tu. Deci indiferent de inaltime toti suntem la fel.
Postat de Mimpiyan la 11:17 pe 15 Decembrie 2009 RaportRaporteaza      Raspunde
La fizic suntem aproape la fel. Ca la moral, si doi gemeni pot fi foarte diferiti, unul rau si unul bun. Asta e mai bine s-o lasam in grija mamei naturii.
Postat de Naked la 12:03 pe 15 Decembrie 2009 RaportRaporteaza      Raspunde
Asta incerc sa zic si eu. Si cei care se nasc altfel decat noi nu trebuie judecati altfel din perspectiva micilor diferente.
Postat de Mimpiyan la 12:25 pe 15 Decembrie 2009 RaportRaporteaza      Raspunde
Spui bine. Dar, de exemplu, colegii mei s-au mirat cand le-am trimis linku'. Si au spus tot felu' de chestii nu foarte bune despre ei.
Postat de Naked la 12:48 pe 15 Decembrie 2009 RaportRaporteaza      Raspunde
Asa au fost crescuti. N-au minim respect pentru ceea ce inseamna seaman de-al lor.
Postat de Mimpiyan la 14:23 pe 15 Decembrie 2009 RaportRaporteaza      Raspunde
Si nu numai colegi de-ai mei. Mai multi vecini. Si in general cei care au vazut clipul. Eu nu am nimic cu ei[adica cei mai inalti sau mai scunzi]. Asa-i i-a lasat Dumnezeu si trebuie sa-i lasam sa traiasca precum traim si noi.
Postat de Marieke la 14:28 pe 15 Decembrie 2009 RaportRaporteaza      Raspunde
Nu te mira Marius, sunt atatia si atatia oameni care n-au deloc capacitati empatice sau societatea are grija sa fie inabusite.
Postat de Mimpiyan la 14:37 pe 15 Decembrie 2009 RaportRaporteaza      Raspunde
Asa e. Eu nu inteleg un lucru: de ce trebuie sa se mire/sa ne miram de fiecare om cu probleme pe care il vedem pe strada? Ma plimbam intr-o zi si un grup de copii isi bateau joc de de o alta fetita, putin mai grasuta. Nu stiu cum pot altii sa fie asa...
Postat de Marieke la 14:39 pe 15 Decembrie 2009 RaportRaporteaza      Raspunde
Cum spuneam si-n alte posturi, la alte subiecte...instinctul de turma si nevoia de a fi acceptat de catre un grup sunt foarte ridicate. Mai ales in cazul copiilor. Si daca la asta mai adaugi si o educatie proasta, ai un produs lucios ambalat intr-o cutie de marlanie.